Misvak Diş Eti Çekilmesi Tedavisi
15 Mayıs 2024

Misvak Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Misvak diş eti çekilmesi, Diş etlerinin çekilmesi insanlar için özellikle önemli bir sağlık sorunudur. Diş eti kanamaları ile başlayan ve müdahale edilmez ise dişlerin dökülmesine kadar varabilecek diş eti çekilmeleri meydana gelir sağlıklı her bireyin dişlerine özen göstermesi gerekir diş etlerine de aynı şekilde dikkat etmeli ve bakmalıdır.

Misvak dediğimiz ve halk arasında Erak ağacının dallarından yapılan doğal bir antiseptikdir. Eski dönemlerden beri inanların diş ve diş eti temizliğinde kullandığı misvak, diş macunları içinde mükemmel bir maddedir. Bu bitki doğu Afrika'dan Hindistan'a kadar birçok yerde yetişmektedir. Bitkinin şekli step halindedir. Yapılışı kullanışı ve taşınması çok kolay olan misvak formalite ile mi az ve kokusu çok güzeldir. Hatta misvak ağacının meyvesi yenilebilir. Diş aralarında kalan yemekler için, diş yüzeyinde kalan yemek artıkları tartar ve sararmalar için, hatta diş etine masaj yapar gibi uyguladığında besleyici özelliği devreye girer ve diş etlerinin çekilme ya da kanama durumlarını engeller. Diş eti rahatsızlığı olan iltihaplanmalarını düzenli kullanımla önleyebilirsiniz.

Misvak diş eti çekilmelerinde, değil ağzımızın genel bakımında da önemli bir yere sahiptir. Ağız bütün gıdaların vücuda ilk girdiği yer olmasından bakterilerinde en çok olacağı bölgelerdir. O yüzdende temizliği çok önemlidir. Ağız içerisinde yemek yeme ile oluşan kalıntıların temizlenmesinde misvak çubuğu dediğimiz diş temizleme ürünün yeni dönemde özellikler diş macun firmaları diş sararmaların da ve diş eti sağlığında aktif şekilde kullanmaktadır. Diş macunlarında biraz daha keskin bir koku ile karşımıza çıkan misvak temizlik ve bakım açısından diş dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Misvak içerisinde birçok minerali bir arada bulunduran bir bitkinin dallarıdır. Kalsiyum oksalat, saponin, kükürt, silisyum ve mineral tuzları içeriğinde barındırır. İçeriğindeki bu mineraller sayesinde ağız içerisinde mikropları öldürerek bir tek ağzın içerisine değil bağlantılı bütün organlara aslında bakım yapar. Diş ve diş eti rahatsızlığı çeken kişiler antibiyotik ya da antiseptik ilaçları kullanmaya engel durumları var ise ya da kullanmak istemiyorlarsa misvak, kullanarak, kekik kaynatıp içerek veya gargara yaparak düzenli ağız temizliklerini yapabilir ve diş çekilmesi sonucunda kolay ve doğal bir yöntem kullanmış olurlar.

Her dişin bir organla bağlantılı olduğu akupunktur. Noktaları bulunur bu noktalara misvak ile müdahale edildiğinde hem dişinize hem de diş etinize iyi gelmesinin yanında bağlı bulunduğu organlarda bakterilerden arınır ve sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam edebiliriz.

Daha birçok faydası bulunan misvak dinimizde de önemli bir yer sahiptir. Peygamber Efendimiz bile misvak kullanmayı sünnet kılmıştır. Nedeni de ağız temizliği için çok önemli özellikleri içerisinde barındırmasıdır. Misvakın toz haline getirilmesi ile macunlarda da kullanılması yaygın hale gelmiştir. Misvakın köklerinin kaynatılarak içilmesi bel soğukluğu hastalığına çok iyi gelir. Dalak bölgesinde oluşan şiddetli ağrılara çorba şeklinde yapılarak içilmesi çok iyi gelir. Mesanede ve böbrekte oluşan taşların eritilerek düşürülmesinde de çok yardımcı olan misvak sadece diş ve diş eti rahatsızlarına değil neredeyse vücudumuzun her bölgesine iyi gelir.

Misvak Diş Eti Çekilmesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Zeytin Ağacından Misvak

Zeytin Ağacından Misvak

Misvak Faydaları Nelerdir?

Misvak Faydaları Nelerdir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Misvak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Misvak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kadınlar Misvak Kullanabilir  mi?

Kadınlar Misvak Kullanabilir mi?

Misvak Nasıl Kullanılır?

Misvak Nasıl Kullanılır?

Misvak Ağacı Türleri ve Özellikleri

Misvak Ağacı Türleri ve Özellikleri

Misvak Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Misvak Diş Eti Çekilmesi Tedavisi